oval-1   oval-2   oval-3   oval-4

Emniyet Işın Bariyeri

Işık bariyerleri ve ışık perdeleri elektro-hassas koruyucu teçhizat olarak sınıflandırılır. Bunlar, optoelektronik koruyucu cihazlardır ve geleneksel mekanik koruyuculara göre daha etkin ve ekonomik açıdan daha hesaplı alternatiftirler.

PSENopt cihazları, üretim sürecinin aktif müdahale gerektirdiği tehlikeli bölgelere erişimi güvence altına almak için kullanılır. Kızılötesi ışın demetlerinden oluşan gözle görülmez bir koruma alanı, makine ve insan arasındaki etkileşimi izler. Eğer ışın demeti kesintiye uğrarsa, bu derhal emniyetli bir kapatma komutunu tetikler. Bu yolla, personelinizi bir engellemeye neden olmaksızın emniyetli ve etkin bir şekilde yaralanmalara karşı korursunuz. Ergonomik iş süreçleri vasıtasıyla verimliliği arttırınız. Personeliniz, mekanik koruyucuları devreye almak zorunda kalarak işi kesintiye uğratmasın. Böylece elleriyle işe daha iyi konsantre olabilir ve daha hızlı ve etkin bir şekilde çalışabilirler.

Tesisin tasarımında maliyetlerden tasarruf edin:

• Koruma alanları ve algılama kabiliyeti, proses bazlı olarak seçilebilir.
• PSENopt aygıtları, kompakt bir tasarıma sahiptirler, dolayısıyla yerden tasarruf sağlarlar.Diğer ürün özelliklerinin çeşitliliği sayesinde, PSENopt, tesislerinizde hızlı bir şekilde kullanılabilir, çalıştırılabilir ve bakım yapılabilir.