oval-1   oval-2   oval-3   oval-4

Vona Işın Bariyeri

Günümüzde insanların evde oldukları zamanlardaki soygun girişimlerinde büyük artış olduğu görülmektedir. Bunun nedeni ise soygun yapanların evdeki alarm sistemlerinin ev halkı evdeyken kurulmadığını düşünmeleridir. Bu girişim aslında en kötü soygundur, çünkü kolaylıkla şiddete ve insan canına kasta dönüşebilmektedir. Bu nedenle tüm ülkelerde ve ülkemizde ev halkı evdeyken rahatlıkla kurulabilecek alarm sistemlerine aşırı ölçüde talep artmaktadır.

Vona ışın bariyeri, ev, site, özel villa, otel, hastane, iş merkezi veya fabrika gibi yapıların çevre güvenliği için vazgeçilmez bir üründür. Dışarıdan korunacak alana yapılacak istenmeyen tüm girişimleri başlangıç aşamasında haber verir. Bölgede veya mekanda kullanılan diğer elektronik izleme ve kayıt sistemlerine kolayca entegre olabilir.

Klasik alarm sistemleri manyetik kontaklar, hareket dedektörleri gibi elemanlardan oluşur ve tüm kapı ve pencerelerin kapatılmasını zorunlu kılar. Ayrıca en yaygın olarak kullanılan hareket dedektörleri ise yaşanılan ortamlarda devreye alınamaz.

Vona ışın bariyeri yukarıdaki tüm olumsuz koşulları ortadan kaldıran, pencerelere ve kapılara içeriden veya dışarıdan uygulanabilen mükemmel koruma sağlayan, uygun fiyatlı çözümlerdir. Kullanıcı normal davranışını sürdürür ve camları açık bırakabilir.

Pencere ve kapının iki yanına yerleştirilen alıcı ve vericiler birbirine muhtelif sayıda infrared ışınlar gönderir. Bu ışınlardan ikisinin aynı anda kesilmesi durumunda sistem alarm verir. İki ışın kesilmesiyle alarm oluşması kuş, böcek, yaprak vs. gibi nedenlerden oluşacak yalancı alarm riskini ortadan kaldırır.

Otomasyon Sistemleri

Operatörlerin ve makinelerin güvenliğini sağlamak üzere bölge koruması gerektiren tüm tehlikeli makineler için.

Tehlikeyi durdurun
Seçimi gereksinimlerinize ve ortama göre basitleştirmek için optimize edilmiş Işık bariyerleri serisi.
Basitliği kanıtlanmış çok dilli terminal sayesinde, Işık bariyerleri ayarlamak veya bakımını gerçekleştirmek için net bilgiler elde edersiniz. Işık bariyerleri üzerinde +%30 bakım ve ayarlama süresi
Tek başlarına veya güvenlik modülleriyle, kontrolörlerle veya PLC’lerle birlikte kullanılırlar ve SIL 3/tip 4’e kadar bir güvenlik düzeyi sağlarlar.

Tip 4 Işık bariyerleri
Parmak (14 mm) ve el koruma (30 mm) için XUSLB Işık bariyerleri

Tip 2 güvenlik Işık bariyerleri
El tespitleri için XUSLN Işık bariyerleri

Hırsız İhbar Sistemleri

Binalarda, banka şubeleri ve kasalarında, konutlarda ve bunun gibi güvenliğin çok sıkı kontrol edilmesi gereken yerlerde pasif kızılötesi harekete , cam kırılmasına, titreşime duyarlı dedektörler, manyetik kontaklar ile kontrol panelleri ve tuştakımlarıyla oluşturulan sistemlerdir.
Sesli, ışıklı uyarılar verebildikleri gibi telefon, GSM yada IP ağlar üzerinden merkez yazılımlarınada alarm durumlarını haber verebilirler.

Güvenliğin dışında sağlık ve yangın alarmı cihazlarınıda izleyerek merkez iletişimi sağlayabilirler.
Sistemler şu ünitelerden oluşmaktadır :

Kontrol panelleri ve iletişim cihazları
Kullanıcı kontrolleri için tuştakımı ve göstergeleri
Hareket dedektörleri
Camkır dedektörleri
Manyetik kapı ve pencere kontakları
Sesli ve ışıklı uyarı cihazları

Telefon Arama Cihazı

Telefon Arama Cihazı

Fotosel Sistemleri

Fotosel Sistemleri

Emniyet Işın Bariyeri

Işık bariyerleri ve ışık perdeleri elektro-hassas koruyucu teçhizat olarak sınıflandırılır. Bunlar, optoelektronik koruyucu cihazlardır ve geleneksel mekanik koruyuculara göre daha etkin ve ekonomik açıdan daha hesaplı alternatiftirler.

PSENopt cihazları, üretim sürecinin aktif müdahale gerektirdiği tehlikeli bölgelere erişimi güvence altına almak için kullanılır. Kızılötesi ışın demetlerinden oluşan gözle görülmez bir koruma alanı, makine ve insan arasındaki etkileşimi izler. Eğer ışın demeti kesintiye uğrarsa, bu derhal emniyetli bir kapatma komutunu tetikler. Bu yolla, personelinizi bir engellemeye neden olmaksızın emniyetli ve etkin bir şekilde yaralanmalara karşı korursunuz. Ergonomik iş süreçleri vasıtasıyla verimliliği arttırınız. Personeliniz, mekanik koruyucuları devreye almak zorunda kalarak işi kesintiye uğratmasın. Böylece elleriyle işe daha iyi konsantre olabilir ve daha hızlı ve etkin bir şekilde çalışabilirler.

Tesisin tasarımında maliyetlerden tasarruf edin:

• Koruma alanları ve algılama kabiliyeti, proses bazlı olarak seçilebilir.
• PSENopt aygıtları, kompakt bir tasarıma sahiptirler, dolayısıyla yerden tasarruf sağlarlar.Diğer ürün özelliklerinin çeşitliliği sayesinde, PSENopt, tesislerinizde hızlı bir şekilde kullanılabilir, çalıştırılabilir ve bakım yapılabilir.